1. a 2. kolo Slovenského pohára -Myjava a Stará Myjava 13- 14.5.2023

Po 6 rokoch Myjava bude opäť hostiť oficiálne preteky v športovom kolobežkovaní. Vďaka slovenskému kolobežkovému matadorovi Mirovi Ilovičnému má pretekanie na Myjave už svoju tradíciu. Na Myjave sa v minulosti zorganizoval historicky prvý pretek Rollo ligy mimo územia Čiech, taktiež jediný pretek EuroCup na území Slovenska či prvé Medzinárodné majstrovstvá Slovenska kolobežkárov a Český koloběžkový pohár.

Pred rokom nás Miro veľmi príjemným spôsobom pohostil vo svojom bydlisku. Na Starej Myjave zorganizoval spoločenské stretnutie kolobežkárskej komunity na Slovensku spolu s hosťami z bratských Čiech. Jazdilo sa hromadne na kolobežkách smerom na mohylu M.R. Štefánika, opekalo sa, diskutovalo sa o budúcnosti kolobehu na Slovensku, súťažilo v legendárnej hre “Nabombuj moju starú”, hralo na gitare, atď. V rámci dvojdňovej akcie sa išla 15.5.2022 aj kopcovitá časovka jednotlivcov „Miro Race Myjava 2022“, do ktorej všetci účastníci vložili maximum. Jednalo sa o kvalitne pripravený pretek, na hladkom asfalte v atraktívnom prostredí lesa.

Tento rok Miro organizuje 1. a 2. kolo Slovenského pohára v športovom kolobežkovaní (SPŠK) 2023, ktoré sa bude konať 13.5.2023 v Myjave (kritérium) 14.5.2023 v Starej Myjave (časovky jednotlivcov). Opäť to bude unikátna udalosť, keďže po prvýkrát to budú „čisté“ kolobežkárske preteky v rámci mladučkej štvorročnej histórie SPŠK (štandardne sme vďační bežcom a in-linistom, že nás vezmú pretekať “pod svojimi krídlami”). Taktiež sa v rámci SPŠK pôjde prvýkrát časovka jednotlivcov. Trať časovky je identická s tou, ktorá sa išla v roku 2022.

Po vzore z  roku 2022 tohtoročná akcia bude koncipovaná ako zraz účastníkov na športovo-kultúrno-spoločenskom večierku v sobotu 13.5.2023 na mieste Uhliská 292, Stará Myjava. K dispozícii bude ohník, špekáčiky, chlieb, horčica, voda, nezdravé sladené nápoje, nejaké slané aj sladké maškrty. Kto bude chcieť inú večeru alebo raňajky, musí si ich zabezpečiť sám a priniesť so sebou. Nechceme, aby ste sa kvôli jedlu rozutekali po okolí. Možnosť objednať si individuálne dovoz pizze a iných jedál. V objekte je plne vybavená kuchyňa vrátane chladničiek. Na tomto mieste je možné aj ubytovanie, ktoré je potrebné riešiť výlučne s Mirom (mobil +421/948627293). Posteľ za 12€/300Kč, vlastný spacák vo vnútri budovy 5€/125Kč, vlastný malý stan 5€/125Kč.

PROPOZÍCIE

k 1. a 2. kolu SLOVENSKÉHO POHÁRA ŠPORTOVÉHO KOLOBEHU 2023 konaného v dňoch 13. a 14.5.2023 v Myjave a Starej Myjave.

Organizátor: TJ Spartak Myjava, kolobežkový oddiel

Riaditeľ pretekov: Miroslav Ilovičný, mobil: +421/948627293, email: ilaaak@gmail.com

Hlavný rozhodca: Pavol Horniak

Zdravotná služba: Slovenský červený kríž

1.kolo: 13.5.2023

Štart: 16:00

Miesto: Myjava, priemyselný park, ul. Priemyselná a Javorinská

Disciplína: Kritérium mužov a žien s hromadným štartom na 15 km = 7 okruhov a niečo predtým

Povrch: asfalt

Časomiera: ručné meranie času. Počet odjazdených kôl si musí kontrolovať každý sám, čelo pretekov bude o zostávajúcich kolách do cieľa informované. V prípade, že pretekár bude dostihnutý a predbehnutý o kolo, zostáva naďalej v súťaži a nebude stiahnutý z trate. Keď prejde prvý pretekár cieľom, končia následne preteky pre všetkých pretekárov bez ohľadu na kategóriu a na počet odjazdených kôl.

Preteky sa uskutočnia pri plnej uzávere ciest. POZOR!!! – Trať bude úplne uzavretá až od 15:15, tréning bude dovtedy možný na 3/4 trate pretekov.

https://www.relive.cc/view/vDqgeWD1nVO

2.kolo: 14.5.2023

Štart: 10:00

Miesto: Stará Myjava, Jurášova lúka – lesný cyklochodník

Disciplína: časovka jednotlivcov na 12.4km / 220výškových m.

Povrch: asfalt

Časomiera: ručné meranie času

Preteky sa uskutočnia na cyklochodníku bez uzávery, možný pohyb zvierat, cyklistov a turistov! Na dôležitých miestach budú usporiadatelia a výstražné tabuľky upozorňujúce ( ľudí ) na konanie pretekov.

https://strava.app.link/5cSIcJJhhxb (Martin Balog záznam z preteku)

Prihlášky: mailom na ilaaak@gmail.com s uvedením mena, priezviska, klubovej príslušnosti alebo mesta, ku ktorému sa hlásite. Prihlásenie možné aj na mieste najneskôr 30 minút pred štartom. Štartovné: 15€/375Kč za jeden štart, 25€/625Kč za oba štarty, na účet SK8756000000006913852002 alebo na mieste v hotovosti. Prosím pripravte si PRESNÚ SUMU! Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov prebehne v penzióne Samuel na adrese Uhliská292, Stará Myjava. V prípade, že pretekár/ka na 1.-3. mieste bude mať naponáhlo a nebude sa môcť/chcieť zúčastniť ceremoniálu, bude vyhlásený/á v neprítomnosti, zastupovaný/á maskotom podujatia. Ceny: A-body do celkového hodnotenia SPŠK 2023 B-diplomy C-odmeny všakovaké hmotné i nehmotné. Ak prinesiete niečo do tomboly, bude aj tombola.

Akciu podporili:

Myjava sa na Vás kolobežkári už teraz teší!

Martin Balog, 9.2.2023

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.